All Meet RESULTS
MSNSW Relay Meet Results
21st JULY 2019
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 80+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:43.36
NBT BLACKTOWN CITY
Louisa Gocking
00:42.06
Annika-Lee Skulander
00:44.64
Rebecca Pearsall
00:40.98
Anna Manski
00:35.68
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:22.06
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Jenny Banks
00:36.28
Sandy Freeman
00:37.24
Penelope Rossiter
00:35.46
Kirsten Duffy
00:33.08
2
18
02:33.73
NNS NORTH SYDNEY
Jade Lish
00:40.97
Emily Barlow
00:36.82
Georgina Sanderson
00:37.50
Meeky Lee
00:38.44
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:06.31
NNS NORTH SYDNEY
Rowena Solomons
00:32.51
Michelle Hallit
00:31.25
Fiona Reed
00:33.00
Vicky Watson
00:29.55
2
18
02:08.77
NWO WETT ONES
Michelle Daley
00:32.81
Susie Purcell
00:34.88
Samantha Wolf
00:31.81
Rachelle Ting
00:29.27
3
16
02:21.90
NWY WYONG WOBBYGONGS SWIMMING CLUB
Waide Devine
00:35.14
Annette Telfer
00:40.79
Natalie Jeffreys
00:32.79
Jade Mifsud
00:33.18
4
14
02:24.21
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Paige Tomkins
00:32.01
Heather Rouen
00:35.80
Laura Lawrence
00:39.66
Suzie Haddad
00:36.74
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:24.12
NPM PORT MACQUARIE
Sandie Carden
00:34.11
Robyn Poulton
00:39.25
Wendy McMurtrie
00:37.27
Sharon Walsh-Barltrop
00:33.49
2
18
02:36.52
NNS NORTH SYDNEY
Christina Echols
00:34.32
Simone Salier
00:31.92
Dawn Nicholas
00:48.10
Helen White
00:42.18
3
16
02:49.75
NSP SEASIDE PIRATES
Sue Tompkins
00:36.25
Jane Noake
00:45.67
Jodie Burke
00:49.81
Jean Edge
00:38.02
4
14
03:08.58
NET ETTALONG PELICANS SWIMMING CLU
Merlene Dilger
00:36.13
Anne Birt
00:56.84
Marion Dreyer
00:15.31
Lauren Bradley
01:20.30
5
12
03:21.01
NRY RYDE
Susan Leask
00:44.66
Helen Rubin
01:03.68
Amanda Lansbury
00:47.32
Yvette Cotton
00:45.35
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:39.99
NWG WARRINGAH
Pamela Dawes
00:51.33
Bridget Cook
01:07.49
Lynne Harris
00:12.26
Roshani Ainkaran
01:28.91
2
18
03:51.80
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Elly Ramon
00:46.57
Linda Beveridge
01:07.08
Kay Hough
00:53.68
Diane Baker
01:04.47
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:19.66
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Sue Wiles
00:53.37
Sally Hatcher
00:52.49
Kay Burton
00:52.35
Jennifer Launt
00:41.45
2
18
03:21.98
NML MANLY MASTERS SWIMMING CLUB IN
Suzanne Johns
00:48.43
Judith Bornstein
00:53.56
Ruth Fitzpatrick
00:48.81
Pamela Rawling
00:51.18
3
16
03:28.24
NPM PORT MACQUARIE
Margaret Jopling
00:58.13
Margaret Perkins
00:59.51
Margaret Howard
00:50.90
Margaret Nunn
00:39.70
4
14
03:34.71
NPM PORT MACQUARIE
Nancy Whiteley
00:50.27
Trish Berry
00:47.18
Janet Brien
01:03.75
Christine Carter
00:53.51
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 80+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:02.48
NNS NORTH SYDNEY
Thomas Dinard
00:29.88
Angus Baldwin
00:28.10
Jesse Hanna
00:28.67
Justin Lin
00:35.83
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:45.13
NWO WETT ONES
Luca Alessi
00:25.87
Mark Sendecky
00:26.79
Anthony Fulton
00:26.42
Peter Goodare
00:26.05
2
18
01:49.93
NWO WETT ONES
Eugene Chan
00:28.77
Steffen Docken
00:27.88
Masaki Shibata
00:26.20
David Loader
00:27.08
3
16
01:50.68
NBT BLACKTOWN CITY
Aaron Cleland
00:26.78
Kemton Cline
00:28.75
Mark McDonald
00:28.59
Kurt Forrester
00:26.56
4
14
02:11.03
NWO WETT ONES
Colin Standen
00:34.72
Charles Edwards
00:28.65
Reginald Leones
00:34.22
John Conley
00:33.44
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:50.26
NCH COFFS HARBOUR MASTERS SWIMMING
Geoffrey Eastwood
00:26.05
Paul Edwards
00:27.79
Michael Stubbs
00:29.76
Richard Goddard
00:26.66
2
18
01:51.99
NSP SEASIDE PIRATES
Darren Paton
00:26.39
Jon Hawton
00:28.62
Rod Pascoe
00:27.64
Andrew Weeding
00:29.34
3
16
01:54.03
NHS NORTH SHORE
Egbert Stolk
00:27.04
Craig Johns
00:30.01
Craig Magnusson
00:28.89
Lachlan Hinds
00:28.09
4
14
01:54.19
NWO WETT ONES
Nick Westaway
00:28.19
Damon Kendrick
00:30.25
Benjamin Fohner
00:27.88
Andrew Elias
00:27.87
5
12
01:56.56
NNS NORTH SYDNEY
Thomas Bloomfield
00:26.92
David Gribble
00:28.43
Colin Hannah
00:29.89
Joe Watkins
00:31.32
6
10
01:57.64
NWO WETT ONES
Garth McMurtrie
00:29.49
Sean Coulson
00:29.77
Pascal Blanquer
00:29.46
Patrick Birgan
00:28.92
7
8
02:20.22
NWO WETT ONES
Gary Chaklam Lee
00:40.06
Evan Morris
00:36.54
James Baber
00:32.13
Noritaka Fujikawa
00:31.49
8
6
02:24.66
NPM PORT MACQUARIE
Patrick Barltrop
00:30.76
Jeffrey Thompson
00:46.50
Warren Frumar
00:37.92
Eoghan Barltrop
00:29.48
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:06.83
NNS NORTH SYDNEY
Mark Griffiths
00:33.05
Colin Reyburn
00:31.07
Stuart McMartin
00:34.73
John Kain
00:27.98
2
18
02:07.55
NSP SEASIDE PIRATES
Gregory Nunan
00:30.08
Mark Patterson
00:33.82
William Watkins
00:32.26
Richard Vander Reyden
00:31.39
3
16
02:25.23
NWY WYONG WOBBYGONGS SWIMMING CLUB
Coln Berry
00:30.89
George Brown
00:47.21
Zac Telfer
00:37.73
Mark Scicluna
00:29.40
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:06.19
NPN PENRITH
Stuart MacKay
00:27.69
Peter Harvey
00:34.22
Stephen de Lorenzo
00:32.00
Stephen Harvey
00:32.28
2
18
02:14.71
NHS NORTH SHORE
Stuart Ellicott
00:30.83
Scott Sugden
00:30.43
Kevin Willoughby
00:42.13
Peter Gillings
00:31.32
3
16
02:21.86
NNS NORTH SYDNEY
Darren Beilby
00:38.13
Damian Asprey
00:33.85
John De Vries
00:30.21
Brett Larkin
00:39.67
4
14
02:22.38
NWG WARRINGAH
Stephen Kellaway
00:33.89
Peter Myers
00:40.15
Anthony Gallagher
00:36.49
Paul Johnson
00:31.85
5
12
02:25.56
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Rod Young
00:30.89
James Willis
00:36.54
Russell Mcleod
00:19.88
Victor Libdy
00:58.25
6
10
02:34.19
NGS GOSFORD CITY SEAGULLS AUSSI MA
Robert Lewis
00:42.66
Paul Stalgis
00:38.07
Colin Hodgson
00:39.31
Michael Stringfellow
00:34.15
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:30.38
NMM MYALL
Leon Bobako
00:32.21
Michael Rose
00:41.63
Laurie Vickery
00:40.64
Stephen Rees
00:35.90
2
18
02:54.50
NMM MYALL
Christopher Lock
00:41.18
Adrian Reynolds
00:52.94
Peter Kellaway
00:46.81
Brad Jensen
00:33.57
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 80+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:15.22
NNS NORTH SYDNEY
Thomas Dinard
00:30.81
Angus Baldwin
00:28.56
Faye Hurwitz
00:36.48
Jade Lish
00:39.37
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:29.19
NBT BLACKTOWN CITY
Louisa Gocking
00:43.55
Anthony Horadam
00:35.59
Christopher Dixon
00:35.81
Leonie Andrews
00:34.24
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:11.62
NSP SEASIDE PIRATES
Gregory Nunan
00:29.89
Jean Edge
00:37.54
Sue Tompkins
00:35.48
Mark Scullard
00:28.71
2
18
02:14.85
NML MANLY MASTERS SWIMMING CLUB IN
Kevin Price
00:34.46
Helen Ludgate
00:32.97
Olivia Taylor
00:34.85
Abel Bornstein
00:32.57
3
16
02:15.07
NBT BLACKTOWN CITY
Clary Munns
00:35.74
Felicity Gordon
00:37.62
Stephen Brown
00:32.55
Mark McDonald
00:29.16
4
14
02:18.14
NRY RYDE
Greg Lewin
00:34.23
Julia Osorio
00:38.15
Ailsa Jeanes
00:33.45
David King
00:32.31
5
12
02:27.89
NWO WETT ONES
Janet Bolton
00:37.09
Sue Purcell
James Baber
00:58.54
Sean Coulson
00:52.26
6
10
02:59.92
NET ETTALONG PELICANS SWIMMING CLU
Darren Bennett
00:57.21
Merlene Dilger
00:36.93
Sally Hume
00:51.91
Tony Curran
00:33.87
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:24.63
NWG WARRINGAH
Tony Tooher
00:31.97
Nicola Pervan
00:43.31
Claire Oxlade
00:37.25
Ruwan de Mel
00:32.10
2
18
02:27.23
NPM PORT MACQUARIE
Gary Gilbert
00:37.59
Roslyn Hodge
00:41.56
Gary Berry
00:35.27
Sharon Walsh-Barltrop
00:32.81
3
16
02:27.32
NPN PENRITH
Garry Fletcher
00:36.27
Angela Elkington
00:36.80
Stephanie Fletcher
00:40.61
Peter Harvey
00:33.64
4
14
02:38.15
NWG WARRINGAH
Julia Atkins
00:38.85
Roshani Ainkaran
00:44.05
Peter Myers
00:41.59
Stephen Kellaway
00:33.66
5
12
02:39.39
NNS NORTH SYDNEY
Helen White
00:40.59
Dawn Nicholas
00:48.43
Damian Asprey
00:33.37
Darren Beilby
00:37.00
6
10
02:58.82
NWG WARRINGAH
Joan Gallagher
00:44.94
Gwendalynne de Mel
00:47.58
Patrick Chandler
00:45.11
Paul Bailey
00:41.19
7
8
02:59.75
NMM MYALL
Sharon Taylor
00:39.68
Adrian Reynolds
00:53.73
Cheryl Rose
00:53.47
Brad Jensen
00:32.87
8
6
03:01.68
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Victor Libdy
00:43.00
Elly Ramon
00:46.41
Kay Hough
00:54.56
James Willis
00:37.71
9
4
03:06.43
NBT BLACKTOWN CITY
Kerry-Ann Michels
00:41.87
Sue Reinker
00:54.83
Remy Reinker
00:48.61
Steven Wilton
00:41.12
10
2
03:07.27
NRY RYDE
Amanda Lansbury
00:49.46
Helen Rubin
01:04.50
Stephen Black
00:35.70
Andrew McCrindell
00:37.61
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:43.66
NML MANLY MASTERS SWIMMING CLUB IN
Gary Stutsel
00:36.48
Suzanne Johns
00:47.39
Janis Priest
00:40.34
Ian Sharp
00:39.45
2
18
03:04.49
NWG WARRINGAH
Bill Harris
01:01.65
Helen Campbell
00:46.13
Violet Wilkinson
00:46.97
Stuart Meares
00:29.74
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 320+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:25.35
NWG WARRINGAH
Virginia Head
01:6
Diana Moore
01:16.23
Thomas Ryan
01:09.10
Graham Campbell
00:54.02